دانلود فایل درس پژوهی تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی زندگی انسان نخستین

مطالب دیگر:
🔗تحقیق درباره نماز وارزش هاي معنوي 🔗تحقیق درباره هدف از قیام عاشورا🔗تحقیق درباره هزینه یابی برمبنای فعالیت و ارزیابی متوازن اطلاعاتی 🔗تحقیق درباره هنر و تمدن اسلامی در هندوستان - شهرسازی و معماری بابریان🔗تحقیق درباره ويژگيهاى ياران امام زمان🔗تحقیق درباره اختصاص دادن آدرس IP به كلا‌ینت‌ها 🔗تحقیق درباره مقاله اي پيرامون آخرالزمان و امام مهدى🔗تحقیق درباره فایل سیستم 🔗طرح توجیهی شیرینی پزی 🔗مطالعه خوردگی چرخه نقاشی (رنگ آمیزی) صنعتی برای مبلمان باغ🔗دانلود پروژه رشته کامپیوتر با عنوان دیسک های سخت (هارد دیسک) Hard Disk🔗پاورپوینت درباره آشنايي با کلیات کتاب رياضي پايه نهم🔗پاورپوینت درباره آشنائی با کوره های قوس الکتريکی DC و مقايسه آن با کوره های AC🔗پاورپوینت درباره اقتصاد مقاومتي(مفاهيم، قلمرو و راهكارها)🔗پاورپوینت درباره اقدامات انجام شده و پيشنهادات در مورد كوروناويروس جديد (MERS) در حج 1394🔗پاورپوینت درباره الگوهای اتمی ( واقعیت ا تم )🔗پاورپوینت درباره آمادگی و تصمیم راسخ برای ورود به دنیای کسب و کار🔗پاورپوینت درباره آمار و احتمال مهندسی🔗تحقیق درباره چرا اندازه گیری می‌کنیم؟ 🔗تحقیق درباره گرافیک محیطی
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود فایل درس پژوهی تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی زندگی انسان نخستین می باشد.
دانلود, درس پژوهی, ابتدایی, درس
جزییات بیشتر+دانلود

درس پژوهی تعلیمات اجتماعی چهارم ابتدایی زندگی انسان نخستین

تعداد صفحات:25

فرمت فایل:ورد


چکیده

آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند. و باری گران و مسئولیتی عظیم را بردوش این جماعت قرار می دهد. جستار پیش رو، حاصل این عشق و احساس وظیفه ی توأمان است.

درس پژوهي برگردان واژه ژاپني jugyokenkyu بمعني مطالعه يا پژوهش تشکيل شده است .kenkyu بمعني درس و jugyo بمعناي مطالعه يا پژوهش است . معادل انگليسي درس پژوهي Lesson study است .

درس پژوهي به زبان ساده مطالعه و پژوهش جمعي پيرامون عمل تدريس است . بعنوان يك معلم حرفه اي بيا و در روش تدريس خود تامل کن! حتما روش بهتري براي تدريس وجود دارد . اما اين بار نه به تنهايي، بلكه با يک گروه از معلمان هم رشته ، روش خود را مورد مطالعه و آزمون قرار دهيد ، با هم با نقد شرايط موجود و در جهت نيل به وضع موجود طرح مساله نماييد ، در جهت شناخت بهترين روش ممکن پژوهش کنيد ، نتايج پژوهش را در کلاس درس و بصورت طبيعي بيازماييد ، نتيجه آزمايش را نقد کنيد ، طرح را اصلاح و دوباره در يک کلاس ديگر آن را اجرا نماييد ، نتايج پژوهش خود را منتشر و در اختيار ديگران قرار دهيد .

به اين ترتيب شما گام در مسير درس پژوهي نهاده ايد روشي که پايه توسعه مستمر حرفه اي شماست و شما را در مسير يک معلم حرفه اي و فکور به حرکت وا مي دارد !

در این درس پژوهی سعی بر این است که دانش آموزان به طور کامل با مفاهیم کامل درس آشنا گردند و مشکلات و معایب تدریس در این باره برطرف گردد.


مقدمه :

همانطور که می دانیم درس پژوهی شکل اولیه ای از توسعه ی حرفه ای معلمان می باشد که هدف عمده آن بهبود مستمر تدریس می باشد به گونه ای که دانش آموزان بتوانند مطالب را به شیوه ی موثر تری بیاموزند.گروه درس پژوه تلاش می کند طرح درس خود را نقد و بررسی و به شیوه بهینه اصلاح نماید. طرح درس مشارکتی رمز موفقیت معلمان می باشد. برای معلم درس پژوه تمام کردن کتاب مهم نیست، یادگیری و فهمیدن دانش آموزان مهم است. درس پژوهی به معلمان یاد می دهد که در کلاس صرفا یاددهنده نباشند بلکه یادگیرنده نیز باشند.ملاک سنجش در موفقیت درس پژوهی یادگیری معلمان است نه تولید یک درس. تهیه طرح درس بهتر نتیجه جانبی و ثانوی فرآیند است اما نه هدف اولیه آن.

منطق درس پژوهی ساده است اگر می­خواهيد آموزش را بهبود بخشيد، اثر بخش­ترين جا برای چنين کاری، کلاس درس است. اگر شما اين کار را با درس­ها شروع کنيد، مسئله­ي چگونگی کاربرد نتايج تحقيق در کلاس درس ناپديد می شود.در اينجا بهبود کلاس درس در درجه­ي اول اهميت است. درس پژوهی یکی از راههای ارتقا و دستیابی به شیوه های نوین تدریس و کنار گذاشتن شیوه ها و روشهای سنتی است . معلمین مقطع ابتدایی چند سالی است که تلاش می کنند تا بلکه بتوانند با شرکت درجشنواره ی الگوهای نوین تدریس خدمتی در این راستا به نظام تعلم و تربیت کشور به عنوان مهمترین رکن آینده ساز کشور کمکی کرده باشند .

ما در قسمت مبانی علمی و نظری به سه مبحث پرداخته ایم : اول ، طراحی منظم آموزشی یا همان طرح درس ، دوم ؛روشهای تدریس ، سوم ؛هدفهای سه گانه ی تعلیم وتربیت .


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود